Tribotechnické listy

 

 

Ložiská

 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > 

Kód DataMatrix a nová aplikace společnosti Schaeffler ztěžují práci padělatelům

TriboTechnika 3/2018

Produktové pirátství představuje globální problém, kterému společnost Schaeffler čelí různými způsoby už celou řadu let. Naši strategii nyní doplňuje označování produktů kódem DataMatrix. Tento kód si lze jednoduše a rychle zkontrolovat pomocí nové bezplatné aplikace PrecisionDesk. Aplikace běží pod operačními systémy Android, iOS i Windows a poskytuje také u vybraných přesných ložisek doplňující informace, například protokoly o měření, doporučení ohledně montáže a údaje týkající se výkonu.

Viac informácií

Systém Schaeffler DuraSense je nyní dostupný i pro jednotky s oběhem kuliček

TriboTechnika 3/2018

Společnost Schaeffler integruje do lineárních vedení senzoriku i analýzu vibrací a s těmito mechatronickými komponentami nabízí automatizované domazávání. Tato funkce, která byla už v roce 2017 realizována u jednotek s oběhem válečků, je nyní dostupná i pro jednotky s oběhem kuliček. A přináší tak výhody, které dalece přesahují samotnou funkci domazávání.

Viac informácií

Materiály ložisek jsou klíčem ke zvýšení spolehlivosti

TriboTechnika 2/2018

Použití aplikačně specifických ložiskových ocelí a povrchových úprav umožňuje výrazně zvýšit spolehlivost ložisek, a to významně přispívá ke snížení celkových nákladů TCO (Total Cost of Ownership) na stroje a zařízení.

Viac informácií

Falzifikáty nespoznáte, váš stroj áno ....

TriboTechnika 1/2018

Obchod s falzifikátmi značkových výrobkov predstavuje globálny problém a v rastúcej miere sa dotýka všetkých popredných výrobcov. SKF nebezpečenstvo výskytu plagiátov neberie na ľahkú váhu a v záujme ochrany vlastnej značky a svojich zákazníkov podniká príslušné opatrenia.

Viac informácií

Jasné podmienky a transparentné náklady

TriboTechnika 1/2018

Olej, mazivá a rozpúšťadlá – v dielňach a výrobných prevádzkach vzniká veľa nečistôt. Ako sa dá znečistenie najlepšie odstrániť?

Ako sa dá znečistenie najlepšie odstrániť? Poskytovatelia služieb v oblasti textilného manažmentu Vám prostredníctvom opakovane použiteľných utierok s komplexným servisom ponúkajú efektívne riešenie orientované na zákazníkov. Textilný manažment MEWA  prostredníctvom svojich služieb je na Vašej strane, prináša transparentnosť nákladov a odoberie Vám mnoho úloh.

Viac informácií

Specifická ložiska pro zemědělské stroje

TriboTechnika 1/2018

Jestliže jsou v zemědělských strojích instalována běžná ložiska, značně to zmenšuje šanci na dosažení požadované dlouhé životnosti. Z tohoto důvodu se mnoho špičkových OEM výrobců v oblasti zemědělské techniky spoléhá na zakázková a aplikačně specifická valivá ložiska.

Viac informácií

Česká tribotechnika potvrzuje svou profesionalitu i na mezinárodní úrovni

TriboTechnika 5/2017

Ing. Jan Novák ze společnosti Kleentek, spol. s r.o., získal v květnu 2017 jako vůbec první zástupce ČR mezinárodní certifikaci Certified Lubrication Specialist (CLS), dokládající vysokou úroveň odborných znalostí v oboru mazání a maziv, udělovanou Společností tribologů a inženýrů mazání (STLE) a je tak jako jediný držitel této vysoce prestižní certifikace v ČR oprávněn používat titul CLS. Stal se tak jedním z úzkého okruhu těchto specialistů v regionu Evropy. Kromě ČR působí většina evropských certifikovaných CLS expertů v Německu, tři ve Španělsku, dva v Nizozemsku, po jednom pak v Anglii, Itálii, Belgii, Norsku, Polsku, řada evropských zemí vlastní CLS certifikované specialisty vůbec nemá a to např. ani Slovensko, Maďarsko, Švýcarsko, Švédsko či Rusko.

Viac informácií

Rohož (90x60 cm) s nasávacím jadrom zachytí až 3 litre oleja

TriboTechnika 1/2017

Spoľahlivé riešenie, ako pri opravárenských a údržbových prácach ochrániť ľubovoľne veľké plochy pred znečistením a kvapalinami obsahujúcimi nebezpečné látky, je rohož na zachytávanie  oleja MULTITEX® od firmy MEWA. Aj chúlostivé plochy a zariadenia zostanú vďaka tejto rohoži s rozmermi 60 krát 90 centimetrov chránené. Vďaka svojej ohybnosti sa „vanička" na zachytávanie oleja v tvare utierky dostane aj do veľmi úzkych priestorov a dá sa uchopiť zo všetkých strán. Ak treba podložiť väčšie plochy,  položí sa jednoducho viac absorpčných rohoží vedľa seba.

Viac informácií

Bezpečnosť na pracovnom mieste môže zachrániť život

TriboTechnika 4/2017

Na celom svete riskujú milióny ľudí svoje zdravie pri práci. Podľa odhadov medzinárodnej robotníckej organizácie International Labour Organisation (ILO) zomiera denne 6 000 ľudí pri pracovných nehodách alebo ochoreniach. S cieľom upozorniť na túto tému uviedla ILO do života „Svetový deň pre bezpečnosť a zdravie na pracovnom mieste". Dňa 28. apríla 2017 sa tento akčný deň konal už 15-tykrát.

Viac informácií

Vodou riediteľné chladiace kvapaliny bez obsahu amínov- lepšia ochrana pracovníkov pri rovnakej úrovni úrovni výkonnosti

TriboTechnika 4/2017

Amíny sú dôležitou zložkou veľa vodou riediteľných chladiacich kvapalín. V vzájomnom pôsobení s kyselinou boritou a ostatnými zložkami chladiacich kvapalín , sú okrem iného zodpovedné za protikoróznu ochranu, bakteriologickú odolnosť, ako aj regulovanie pH-hodnoty v rozmedzí 9.0 - 9.3 vo vodných roztokoch. Avšak, nitroamíny môžu byť generované, ak sa používajú takéto produkty pri aplikácií chladiacich kvapalín, mnohé sa jasne ukázali ako karcinogénne pri skúškach na pokusných zvieratách.

Viac informácií

Tribotechnika_1_2019

TriboTechnika1_2019 by on Scribd