Tribotechnické listy

 

 

Mazanie

 1 2 3 4 5 6 7 8 9 >  Posledná

Správna chladiaca a mazacia emulzia sa stáva nástrojom: LIQUIDTOOL, tekutý nástroj

TriboTechnika 6/2017

Imexim, ako výhradný distribútor chladiacich a mazacích emulzií spoločnosti Blaser Swislube pre SR  ponúka najlepšie možné riešenie pre každé použitie. S týmito výrobkami zákazník dostane nielen chladiace a mazacie emulzie, ale aj hodnotu vyjadrenú v produktivite, hospodárnosti, kvalite opracovania  a znášanlivosti s človekom a životným prostredím.

Viac informácií

Mazací technika TRIBOTEC

TriboTechnika 5/2017

Firma TriboTec, spol. s r.o. je českým výrobním podnikem, působícím v oblasti dodávek centrálního mazání, centrálních mazacích systémů, mazací techniky a hydrauliky.


 

 

Viac informácií

Česká tribotechnika potvrzuje svou profesionalitu i na mezinárodní úrovni

TriboTechnika 5/2017

Ing. Jan Novák ze společnosti Kleentek, spol. s r.o., získal v květnu 2017 jako vůbec první zástupce ČR mezinárodní certifikaci Certified Lubrication Specialist (CLS), dokládající vysokou úroveň odborných znalostí v oboru mazání a maziv, udělovanou Společností tribologů a inženýrů mazání (STLE) a je tak jako jediný držitel této vysoce prestižní certifikace v ČR oprávněn používat titul CLS. Stal se tak jedním z úzkého okruhu těchto specialistů v regionu Evropy. Kromě ČR působí většina evropských certifikovaných CLS expertů v Německu, tři ve Španělsku, dva v Nizozemsku, po jednom pak v Anglii, Itálii, Belgii, Norsku, Polsku, řada evropských zemí vlastní CLS certifikované specialisty vůbec nemá a to např. ani Slovensko, Maďarsko, Švýcarsko, Švédsko či Rusko.

Viac informácií

Rohož (90x60 cm) s nasávacím jadrom zachytí až 3 litre oleja

TriboTechnika 1/2017

Spoľahlivé riešenie, ako pri opravárenských a údržbových prácach ochrániť ľubovoľne veľké plochy pred znečistením a kvapalinami obsahujúcimi nebezpečné látky, je rohož na zachytávanie  oleja MULTITEX® od firmy MEWA. Aj chúlostivé plochy a zariadenia zostanú vďaka tejto rohoži s rozmermi 60 krát 90 centimetrov chránené. Vďaka svojej ohybnosti sa „vanička" na zachytávanie oleja v tvare utierky dostane aj do veľmi úzkych priestorov a dá sa uchopiť zo všetkých strán. Ak treba podložiť väčšie plochy,  položí sa jednoducho viac absorpčných rohoží vedľa seba.

Viac informácií

Základní návod na boroskopickou kontrolu plynových motorů

TriboTechnika 5/2017

Tým ExxonMobil' Field Engineering Support je určen k zajištění zvýšení produktivitu a efektivitu provozu plynových motorů s využitím svých zkušeností. V době, kdy „čas jsou peníze", boroskopická prohlídka přináší možnost vnitřní kontroly motorů bez nutnosti jejich demontáže, což přináší zkrácení doby jejich odstávky. Boroskopická prohlídka tak může být užitečným nástrojem pro odstraňování závad, záměnu olejů, dobu výměny oleje, prodloužení intervalů oprav a prokázání schopností zařízení.

Viac informácií

Je libo chladicí kapalinu G10 a navíc na -70 °C?

TriboTechnika 5/2017

Stejně jako u nejznámějších provozních kapalin – paliv a olejů, vyskytuje se v oblasti chladicích kapalin polopravd a mýtů nepřeberně.Nedaří se je ovšem jednoduše odstranit. Bezpochyby protože nemrznoucí směsi nejsou oproti hlavním motoristickým tekutinám mediálním středem zájmu.

Viac informácií

Olej a nečistoty v procesu čištění a odmašťování

TriboTechnika 5/2017

Pro proces odmašťování je charakteristické, že olej a nečistoty jsou odstraněny z výrobků a skončí v čisticím zařízení. Ale jak čistit čisticí zařízení? Je velkou výzvou odstranit olej a nečistoty z mycí lázně, aby se co nejvíce prodloužila její životnost.

Viac informácií

Shell: Priemyselné spoločnosti môžu ušetriť milióny používaním kvalitných mazív

TriboTechnika 5/2017

Európski odborníci na mazivá diskutovali o výzvach priemyslu na technologickom fóre Shell v Amsterdame

Odborníci spoločnosti Shell a takmer 150 priemyselných zákazníkov z celej Európy sa stretli v technologickom centre Shell v Amsterdame, aby diskutovali o tom, ako výber a použitie kvalitného maziva môže ovplyvniť celkové náklady na prevádzku spoločnosti. Celosvetový prieskum spoločnosti Shell zohráva rozhodujúcu pozíciu v olejovom hospodárstve, ktoré je pre podniky stále viac a viac dôležitým kritériom pri hľadaní konkurenčnej výhody. Kľúčom je správny výber aplikácie mazív, čo vyžaduje pravidelnú spoluprácu s výrobcom, akým je spoločnosť Shell.

 

Viac informácií

Řešení poruch mazacích systémů strojů způsobené znečištěným olejem

TriboTechnika 5/2017

Jednou z hlavních příčin poruch a havárií zařízení s olejovou náplní jsou mechanické nečistoty obsažené v oleji. Dlouhodobým zkoumáním bylo zjištěno, že až 70% nečistot má velikost nižší než 1 mikrometr (obr.č.1). Tyto částice pod 1 mikrometr se nazývají tzv. „měkké kaly“, které se hodnotí pomocí MPC analýzy.

Viac informácií

Servis čistiacich utierok MEWA sa oplatí aj pre dielne s tromi zamestnancami

TriboTechnika 2/2017

Spoločnosť MEWA,  líder na  trhu pre kompletný servis čistiacich utierok, zastrešuje svojou starostlivosťou automobilové dielne. Veronika Lipovská, konateľka spoločnosti MEWA Textil-Service SR s. r. o., je presvedčená o rentabilite kompletného servisu aj pre firmy s menej ako tromi zamestnancami.

Viac informácií

Najsilnejšia čistiaca utierka na trhu

aaa MEWA - priemyselne_utierky

aaa

Online Tribotechnika 3 -2017

TriboTechnika_5_2017 by TechPark Vydavatelstvo on Scribd