Tribotechnické listy

 

 

TriboTechnika 1/2017

Online TriboTechnika 1/2017

TriboTechnika 1/2017

TriboTechnika 1/2017

Ročník 2017

Listujte a čítajte TriboTechniku 1/2017

Rohož (90x60 cm) s nasávacím jadrom zachytí až 3 litre oleja

TriboTechnika 1/2017

Spoľahlivé riešenie, ako pri opravárenských a údržbových prácach ochrániť ľubovoľne veľké plochy pred znečistením a kvapalinami obsahujúcimi nebezpečné látky, je rohož na zachytávanie  oleja MULTITEX® od firmy MEWA. Aj chúlostivé plochy a zariadenia zostanú vďaka tejto rohoži s rozmermi 60 krát 90 centimetrov chránené. Vďaka svojej ohybnosti sa „vanička" na zachytávanie oleja v tvare utierky dostane aj do veľmi úzkych priestorov a dá sa uchopiť zo všetkých strán. Ak treba podložiť väčšie plochy,  položí sa jednoducho viac absorpčných rohoží vedľa seba.

Viac informácií

MEWATEX ULTRA - Utierka na čistenie jemných plôch

TriboTechnika 1/2017

Odstráni prach a rýchlo ošetrí drsné povrchy

Utierky na opakované použitie vyčistia všetko, čo v priemyselnom podniku vzniká: oleje, mazivá, farby, rozpúšťadlá. Vyčistia náradie, stroje a výrobné zariadenia. Ale ako udržiavať citlivé povrchy čisté? Čím sa dajú odstrániť farby a rozpúšťadlá šetrne a pritom dôkladne? Obyčajná handra by bola príliš riskantná, mohla by povrch poškrabať alebo zanechať na ňom chĺpky. Špeciálne pre citlivé povrchy ponúka MEWA utierku, ktorá čistí spoľahlivo. MEWATEX ULTRA je vhodná na všetky plochy s citlivým  povrchom  - od sieťotlače cez techniku tvárnenia až k jemnej mechanike. Vynikajúco sa hodí na super jemné čistenie citlivých plôch ako aj na leštenie.

Viac informácií

Soudobé požadavky na chemické odmaštění před galvanizací

TriboTechnika 1/2017

Předúprava – základ galvaniky. Prosté, ale velmi pravdivé heslo, o jehož platnosti se přesvědčujeme každý den. Nalézt to správné řešení je ale mnohdy velmi obtížné a obnáší nejednu bezesnou noc technologů a pracovníků galvanizovny. Vývojem prochází i technologie a přípravky pro obrábění, mazání a konzervaci. V nových mazivech se často používají látky rostlinného původu. Současně stoupají nároky na produktivitu výrobních zařízení a celkovou hospodárnost výroby, takže je pochopitelné, že na to musí reagovat i dodavatelé přípravků pro povrchové úpravy.

Viac informácií

Co poskytuje KLEENTEK?

TriboTechnika 1/2017

Technologie elektrostatického čištění olejů KLEENTEK byla v roce 1988 oceněna ministerským předsedou japonské vlády za přínosy k rozvoji japonského hospodářství. Jedná se o technologii, která je jasně orientovaná na „Strategii nulových poruch“. KLEENTEK je vlastně synonymem pro elektrostatické čištění elektricky nevodivých kapalin.

Viac informácií

STARO-NOVÝ způsob míchání kapalin

TriboTechnika 1/2017

Míchání kapalin, příprava roztoků a udržování jejich homogenního složení patří mezi běžné technologické operace, které jsou prakticky používány ve všech oblastech průmyslové výroby. Často si ani neuvědomujeme, že na homogenitě roztoků a intenzitě míchání, značně závisí kvalita procesu a málo kdy už vůbec kalkulujeme vynaložené investiční a provozní náklady.

Viac informácií

Opotrebenie nástroja a jeho vplyv na kvalitu povrchu pri obrábaní nástrojom s lineárnou reznou hranou

TriboTechnika 1/2017

Opotrebenie nástroja pri obrábaní má výrazný vplyv na zmenu geometrie nástroja ako aj na konečnú kvalitu obrobeného povrchu. Tento príspevok rozoberá teoreticky ako aj prakticky opotrebenie nástroja a jeho účinky na kvalitu obrobeného povrchu pri použití nástroja s polomerom hrotu a porovnáva to s experimentálnymi výsledkami použitím nástroja s lineárnou reznou hranou.

Viac informácií

Nové trendy v údržbe

TriboTechnika 1/2017

V poradí už šiesty ročník konferencie IPA Slovakia ponúka možnosť inšpirovať sa modernými trendami a výzvami v údržbe, unikátnymi systémami údržby a hodnotením údržby s jej následnou optimalizáciou. Fórum praktickej údržby, ktoré pravidelne navštevuje vyše 200 účastníkov, sa tento rok koná v Bratislave.

Viac informácií

TriboTechnika 4/2019

TriboTechnika_4_2019 by TechPark Vydavatelstvo on Scribd