Tribotechnické listy

 

 

Falzifikáty nespoznáte, váš stroj áno ....

Obchod s falzifikátmi značkových výrobkov predstavuje globálny problém a v rastúcej miere sa dotýka všetkých popredných výrobcov. SKF nebezpečenstvo výskytu plagiátov neberie na ľahkú váhu a v záujme ochrany vlastnej značky a svojich zákazníkov podniká príslušné opatrenia.


Falšovanie produktov a aj ložísk sa vo všeobecnosti stále viac spája s organizovaným zločinom. Preto sa boj výrobcov a distribútorov proti falošným ložiskám stáva prioritou. Vyžaduje si to však systematické sledovanie a informovanosť o podozrivých predajcoch a ich zdrojoch.
Sme pripravení vykonať všetky dostupné právne opatrenia proti výrobe a distribúcii falšovaných ložísk, aby sme ochránili zákazníkov a spotrebiteľov.


Prečo by ste sa mali obávať SKF ložísk v plastových obaloch.
V poslednej dobe sme si všimli, že niektorí dodávatelia doručujú SKF ložiská v plastových vreckách, bez krabice alebo akéhokoľvek obalu. Tieto ložiská nie sú balené v súlade so štandartmi SKF, ale sú prebaľované bez dozoru a kontroly mimo SKF.
SKF nemôže garantovať stav týchto výrobkov a vyskytli sa prípady, pri ktorých opätovné balenie z veľkej časti negatívne vplývalo na výkonnosť výrobku.

Príklady SKF ložísk v plastových obaloch


Príklady SKF ložísk v plastových vreckách: (foto 1 a 2)


Pokiaľ je ložisko namontované v aplikácií, v ktorej je dôležitá úplná životnosť, doporučujeme príšlušné výrobky vrátiť dodávateľovi a vyžadovať výrobky balené v pôvodnom balení.
Samozrejme, balenie nie je len o výzore, jeho primárnym účelom je zabezpečenie dodania výrobku pripraveného na použitie v rovnakej kvalite a stave, v akom opustil výrobný závod. Naše balenie štandartne obsahuje vnútorý plastový obal a vonkajšiu krabicu a ponúka niekoľko výhod na ochranu integrity výrobku, balenie je:
· Odolné, bezpečné a prispôsobené potrebám zákazníkov.
· Navrhnuté s robustnými materiálmi, ktoré odolávajú vibráciám a počas prepravy pevne udržujú obsah na mieste.
· Zabalené, aby vyhovovali rôznym veľkostiam.
· Výrobky sú dodané zreteľne označenými veľkými, ľahko čitateľnými štítkami.
· Čiarové kódy zjednodušujú identifikáciu a zlepšujú kontrolu inventára.


SKF štandardné balenie


SKF štandartné balenie (foto 3)

Okrem ochrany ložísk pred znečistením a vibráciami počas prepravy ponúka štandartné balenie SKF v neposlednom rade aj sofistikovaný identifikačný systém chrániaci pred falšovaním.
SKF podniká významné kroky na zníženie vplyvu falšovania, pretože predstavuje vážne riziko pre bezpečnosť koncového užívateľa a našu kolektívnu reputáciu. Za týmto účelom zaviedlo SKF identifikačný systém, ktorý je začlenený do jednotlivých obalov.
Ak sa z akéhokoľvek dôvodu domnievate, že Vám boli dodané falšované produkty, pošlite nám e-mail na genuine@skf.com alebo dopyt@skf.com, prípadne nás kontaktujte na telefónnom čísle 02-5262 5087.
Môžete tiež použit mobilnú aplikáciu SKF Authenticate, ktorá Vám umožňuje prijímať a odosielať fotografie podozrivých produktov ako aj doklad o kúpe na overenie priamo do SKF. Aplikáciu je možné bezplatne stiahnuť z App Store alebo Google Play.

Vladimíra Kovalovská
Brand Protection Team
SKF Slovensko spol. s r.o


Späť

 

Pridať komentár

* :
* :
* :
7 + 9 =
Odoslanie formulára

TriboTechnika 4/2019

TriboTechnika_4_2019 by TechPark Vydavatelstvo on Scribd