Tribotechnické listy

 

 

Fréza Square 6, teraz ešte menšia

So šiestimi reznými hranami na reznej doštičke je nová fréza Square 6-04 rovnako produktívna a nákladovo úsporná ako jej väčší brat Square 6-08, ale je konštruovaná pre malé a stredné obrábacie  stroje.

Doteraz frézy do rohu s priemermi menšími ako 40 mm mali maximálne štyri rezné hrany na reznej doštičke. Ale odteraz, fréza Square 6-04 umožňuje využiť  až 6 rezných hrán a to od priemeru frézy 20 mm!
Pri tomto type frézovania sú najviac používané priemery 20 a 25 mm " hovorí Tapio Alatalo produktový manažér Seco Tools. ,,Square 6-04 je doplnok k väčšiemu bratovi a k frézam s jednostrannými doštičkami. Je dostupná v rozsahu priemerov od 20 do 63 mm. Telesá majú od dvoch do desať lôžok pre rezné doštičky s tromi reznými hranami na každej strane, teda celkom so šiestimi reznými hranami. Maximálna hĺbka rezu je štyri milimetre v axiálnom aj radiálnom smere. ,,Ponúka to významnú úsporu nákladov, šesť rezných hrán je veľkou výhodou", hovorí Alatalo. Náklady prepočítané na jednu reznú hranu  sú výrazne znížené v porovnaní s inými frézami. Nakoľko každý priemer frézy je dostupný v dvoch hustotách lôžok, v hustom a normálnom vyhotovení, úber materiálu môže byť optimalizovaný podľa rozličných požiadaviek. Square 6-04 je vhodná pre rovinné frézovanie, frézovanie drážok a obvodov, zahlbovacie frézovanie, hrubovanie alebo dokončovanie.

 


Rezné doštičky prichádzajú na trh s M-geometriou, s dvomi rohovými rádiusmi a  v siedmich rozličných kvalitách spekaného karbidu, z toho štyri majú revolučný povlak Duratomic®. Zameranie je hlavne na frézovanie ocele a šedej liatiny, ale vrátane možnosti obrábať ťažšie obrobiteľné nerezové materiály. ,,Veľmi sme si dali záležať na optimalizácii reznej hrany a výsledkom je silná ale ľahko režúca  rezná hrana", hovorí Alatalo. Rezná doštička má hrúbku 3,97 mm, pozitívny uhol čela a silnú reznú hranu, čo vytvára malé rezné sily a poskytuje bezpečnosť pri obrábaní. Tieto vlastnosti predurčujú frézu Square 6-04 na použitie pre malé a stredné obrábacie stroje.
Pre úspešné frézovanie je veľmi dôležité teleso frézy. Možno si vybrať frézu s valcovou stopkou, stopkou Weldon, Combimaster® alebo nástrčné vyhotovenie. Na udržanie dlhej životnosti sú  telesá vyrobené z kvalitnej  kalenej ocele a sú povlakované Ni-Cr, rezné doštičky sú upínané  pevnou Torx skrutkou, lôžka sú frézované po kalení a spolu to dáva excelentný výsledok v presnosti nástroja aj po dlhšom používaní.
Samozrejmosťou je prívod chladiacej kvapaliny otvormi cez teleso frézy.


Fakty:
Fréza do rohu so šiestimi použiteľnými reznými hranami
Veľmi ekonomická prevádzka v prepočte na 1 reznú hranu
Priemery 20 - 63 mm
Pre oceľ a liatinu, ale aj nerez
Univerzálnosť - na rovinné frézovanie, frézovanie drážok a obvodov, pre zahlbovanie frézovanie

 

 

SECO TOOLS SK, s.r.o.

www.secotools.com/sk

info.sk@secotools.com

 

 

 

Späť

 

Pridať komentár

* :
* :
* :
4 + 2 =
Odoslanie formulára

TriboTechnika 4/2019

TriboTechnika_4_2019 by TechPark Vydavatelstvo on Scribd