Tribotechnické listy

 

 

TriboTechnika 2/2017

Starostlivost o olej v obtokové filtraci

TriboTechnika 2/2017

Unikátní systém filtrace olejů obtokovou filtrací s certifikovanými celulózovými filtračními vložkami je účinný, jednoduchý a levný. Olej bude čistší, sušší a prostý všech typů nečistot, a to vše  Hlavním důvodem špičkové kvality filtrace jsou CJC vysokoúčinné filtrační vložky s trojí funkcí. Pro bližší porozumnění konceptu filtrů a jejich  trojité účinnosti bude nutné přiblížit si funkční rozdíl mezi plnoprůtočnými a obtokovými filtry.


Viac informácií

Všeobecný liek na koróziu neexistuje

TriboTechnika 2/2017

O tom, že korózia ročne napácha astronomické škody niet pochýb. V plnej miere sa to týka aj spojovacích prvkov, u ktorých ekonomické kritérium je výraznejšie ako v iných prípadoch spojené s rizikom straty schopnosti relevantného konštrukčného uzla plniť svoju funkciu. Oplatí sa preto tejto téme venovať primeranú pozornosť.

Viac informácií

Železnaté fosfátovanie – gélový fosfát

TriboTechnika 2/2017

Z praxe poznáme železnaté fosfátovanie ako lacnú, vcelku jednoduchú a veľmi často používanú technológiu ošetrovania kovových predmetov pred lakovaním, najmä práškovými lakmi.

Viac informácií

Hybridní mopedy spoléhají na ložiska NSK

TriboTechnika 2/2017

Společnost eVinci Mobility GmbH, začínající firma sídlící v Mnichově v Německu, používá pro motor a kola svých hybridních mopedů Pike I, které si získávají širokou pozornost a obdiv, ložiska NSK. „Pike I je první německý hybridní moped: kombinuje snadné ovládání a dynamiku jízdního kola s výkonem malého motocyklu," říká Klaus Rohne, zakladatel a výkonný ředitel firmy eVinci. „Navíc jej lze používat v těžkém terénu stejně jako v městském provozu."

Viac informácií

PRIEMYSELNÉ PODLAHY - opravujete podlahy stále znova a znova?

TriboTechnika 2/2017

Investovali ste do podláh, ale kvalita opäť nezodpovedá tomu čo ste zaplatili? Rozhodnite sa pre rozoberateľné priemyselné podlahy. Za posledných 10 rokov sme nainštalovali, alebo dodali podlahy do cca 800 objektov. Mnohé prevádzky majú najprísnejšie kritériá z hľadiska plošného aj pohybového zaťaženia, chemického zaťaženia a požiarnej bezpečnosti. Naše panely sú odolné voči olejom, kyselinám, ropným produktom a chemikáliám...

NEPREHLIADNITE  - ponúkame Vám jedinečnú časovo obmedzenú akciu:
1. Montáž ZDARMA 
2. 17% zľava na všetky PVC Podlahové panely a 10 ročná záruka

Viac informácií

TriboTechnika 4/2019

TriboTechnika_4_2019 by TechPark Vydavatelstvo on Scribd