Tribotechnické listy

 

 

TriboTechnika 2/2019

Jasné podmienky a transparentné náklady

TriboTechnika 2/2019

Olej, mazivá a rozpúšťadlá - v dielňach a výrobných prevádzkach vzniká veľa nečistôt. Ako sa dá znečis-tenie najlepšie odstrániť? Poskytovatelia služieb v oblasti textilného manažmentu Vám prostredníctvom opakovane použiteľných utierok s komplexným servisom ponúkajú efektívne riešenie orientované na zákazníkov. Textilný manažment MEWA prostredníctvom svojich služieb je na Vašej strane, prináša transparentnosť nákladov a odoberie Vám mnoho úloh.

Viac informácií

HENNLICH CEMA-TECH ...všetko pre priemyselné mazanie

TriboTechnika 2/2019

S mazaním strojov, prečerpávaním mazív, dávkovaním mazív, aplikáciou maziva na plochy, ale aj s drobnou mazacou technikou prichádza do styku drvivá väčšina priemyselných firiem. Jednou z najvýznamnejších spoločností v ČR a SR, pôsobiacich v tomto odbore je divízia CEMA-TECH firmy HENNLICH.


 

Viac informácií

Mazání a chlazení přesných vřeten obráběcích strojů

TriboTechnika 2/2019

Cílem tohoto příspěvku není poskytnutí celkového přehledu vřeten obráběcích strojů z pohledu konstrukce, použití ani celkového přehledu výrobců těchto přesných komponentů obráběcích strojů, nýbrž seznámit zájemce se současným stavem a vývojem v tomto oboru. Především pak s problematikou mazání, chlazení a údržby těchto velmi přesných celků. V příspěvku bohužel bylo nutné jmenovat některé výrobce vřetenových systémů i některá maziva a chladiva na trhu a tudíž nebylo možné splnit stoprocentní nekomerčnost.

Viac informácií

Nejnovější generace přístrojů na elektrostatické čištění olejů KLEENTEK je tady.

TriboTechnika 2/2019

Světový lídr na poli technologií v péči o průmyslové oleje, japonská společnost Kleentek Co., zahájí od června výrobu inovovaných přístrojů, které představují další milník v technologii elektrostatického čištění kapalin.

Viac informácií

Aspekty prediktívnej údržby

TriboTechnika 2/2019

„ Ak chcete objaviť tajomstvá vesmíru, uvažujte v zmysle energie, frekvencie a vibrácie."
- Nikola Tesla

Viac informácií

Vývoj a výskum výroby kryštálov na Slovensku

TriboTechnika 2/2019

Tento článok je zameraný na oboznámenie širšej technickej verejnosti s dosiahnutými výsledkami spoločného výskumu a vývoja výroby monokryštálov na pracovisku CEIT,a.s. Žilina a Žilinskej univerzity v Žiline.

Viac informácií

TriboTechnika 4/2019

TriboTechnika_4_2019 by TechPark Vydavatelstvo on Scribd