Tribotechnické listy

 

 

Rozstrekovací ventil Nordson EFD 781Mini

Spoločnosť Nordson, popredný svetový výrobca presných dávkovacích systémov tekutín, predstavila nový rozstrekovací ventil s označením 781Mini série Low Volume, Low Pressure (LVLP), ktorý rozstrekuje tekutinu v malom objeme a pod nízkym tlakom. Zariadenie má vylepšenú konštrukciu ideálnu na rovnomerné rozstrekovanie na úzkych plochách so šírkou záberu tekutiny od 1 mm.


Vylepšená konštrukcia rozprašovacej trysky zariadenia 781Mini umožňuje presnejšie nastavenie tlaku vzduchu v dýze. Vďaka tomu  dokáže rovnomerne pokryť úzke plochy a s vysokou presnosťou určiť ohraničenie nastriekanej tekutiny. Systém presného nanášania tekutín je ideálny pre aplikácie kvapalín s nízkou až strednou viskozitou v širokom spektre priemyselných odvetví vrátane mobilných zariadení, elektronických nosičov (displejové aplikácie), elektroniky a pod.

Zariadenie je v porovnaní s konvenčnými  rozstrekovacími ventilmi ľahšie a až 60 % menšie. Ventil 781 Mini preto dokáže rovnomerne dávkovať kvapalinu v stiesnených pracovných priestoroch a aj na menšie a zložitejšie povrchy vždy s dokonalým výsledkom.

 

Medzi ďalšie výhody patrí jednoduché odopínanie rýchloupínacou sponou, ktoré zaisťuje rýchlu obsluhu a minimálne prestoje. Navyše teleso môže rotovať o 360 °, čo  umožňuje flexibilné umiestnenie a rýchle nastavenie. Jeho modulárna a konfigurovateľná konštrukcia robí zariadenie zaujímavé aj z hľadiska obstarávacích nákladov.


Nordson_sprejový ventil 781 Mini

Späť

 

Pridať komentár

* :
* :
* :
1 + 5 =
Odoslanie formulára

Tribotechnika_5_2018

TriboTechnika_5_2018 by TechPark Vydavatelstvo on Scribd