Tribotechnické listy

 

 

Nahradí nanobetón materiály pri výrobe tvárniacich foriem?

Spoznajte  výhody inovatívneho materiálu quantz zlepšujúceho vlastnosti a znížte vstupné náklady pri výrobe tvárniacich nástrojov, konštrukčných prvkov v stavebníctve a strojárstve. O čo ide? O inovatívny materiál UHPC betón s extrémnou pevnosťou, vďaka čomu sa mu otvára široký potenciál nasadenia. Pevnosť v tlaku 500 Mpa, v ohybe 75 Mpa a v ťahu 25 Mpa. Vďaka optimalizácii výroby a cielenou úpravou UHPC štruktúry až na nanoúroveň je nanobeton už tri roky realitou.

 

nano3

 

Technologia quantz-nanobeton
Špeciálne matematické modelovanie - tuning v laboratóriu umožňuje pochopiť a preniknúť až do nanoštruktúry vstupných agregátov. Dokáže určiť optimálnu hustotu častíc, úpraviť hrúbku vodného filmu v zmesi novej generácie UHPC betónov (ultra high performance concrete), významné znížiť obsahu cementu vo výrobe až o 40 % pri zachovaní alebo zvýšení pevnosť v tlaku až na neuveriteľných 500 Mpa a zvýšiť finančné úspory až o 30 %. Pri výrobe „špeciálnej betónovej hmoty" quantz netreba použiť drahé materiály, ako jemný kremičitý prach či mikrosiliku. Analýzou vstupných materiálov až na nano úroveň sa pripraví cielená výroba presne definovaného „betonového" materiálu s pevnostnými parametrami zrovnateľnými napr.s hliníkom, oceľou určenými nielen pre stavebníctvo(výškové budovy, mosty a infraštruktúra, bezpečnostné trezory, vojenské objekty a predmety, ale použiteľného  aj  pre strojárstvo( špeciálne podklady pod stroje, výroba trezorov, konštrukčné diely.

 

nano1

 

S cieľom znížiť vstupné náklady napr. pri tvárniacich, ohýbacích a lisovacích nástrojoch - prebiehajú úspešné testy UHPC betonov  v automobilkách VW, Opel a Porsche. Tento inovatívny materiál sa využíva aj v architektúre a okrem architektonických samonosných „skeletových" prvkov( bez klasickej kovovej výstuže ) ultra tenkých 3 mm hrúbok betonu  sa používa aj na výrobu predmetov bežnej spotreby, napr.poličky z betonu, obkladové fasádne panely, dlažbu, atd. Nanobetón má široký potenciál uplatnenia v rôznych oblastiach hospodárstva.

 

nano2

 

 

Späť

 

Pridať komentár

* :
* :
* :
9 + 5 =
Odoslanie formulára

TriboTechnika 4/2019

TriboTechnika_4_2019 by TechPark Vydavatelstvo on Scribd