Tribotechnické listy

 

 

TriboTechnika 4/2013

 1 2 3 > 

TriboTechnika 4/2013

Ročník 2013

Listujte a čítajte TriboTechniku 4/2013 - kliknite TU

 

Celé vydanie TriboTechniky 4/2013 v pdf súbore - TU.

Výkonná speciální maziva pro spolehlivou železniční dopravu

TriboTechnika 4/2013

Maziva hrají rozhodující roli v údržbě železničních celků a dílů. Pro zajištění spolehlivého fungování vlaků a železniční infrastruktury za všech povětrnostních podmínek musí být zařízení jako ložiska dvojkolí, trakční motory, brzdy nebo celá železniční infrastruktura udržovány v optimálním stavu. Společnost Klüber Lubrication bude prezentovat svoje komplexní portfolio nových i osvědčených produktů pro železniční průmysl pod heslem „Speciální maziva - hladký provoz železnic a vlaky budou všude včas!" na veletrhu Czech Raildays 2013 v Ostravě.

Viac informácií

Železnici rozumíme

TriboTechnika 4/2013

Pramet Tools vyvíjí a vyrábí nástroje pro obrábení železnicních komponent:
- Obrábení železnicních dvojkolí
- Renovace profilu kolejnice
- Reprofilace železnicních kol
- Obrábení podkladnic
- Frézování výhybek
- Frézování spřáhel


Prezentácia firmy PRAMET TOOLS

<<< Kliknite na obrázok

Viac informácií

Centrum tepelného spracovania

TriboTechnika 4/2013

Expanite - špecialista na povrchové tepelné spracovanie nerezových ocelí realizoval spolu s popredným výrobcom pecí na tepelné spracovanie SECO/WARWICK širokú škálu zariadení SECO/WARWICK EXPANITE® na povrchové kalenie a zušľachťovanie nerezových ocelí. Obidve spolupracujúce firmy otvorili 2. mája 2013 v Dánsku centrum tepelného spracovania.

 

Prezentácia firmy SECO/WARWICK

<<< Kliknite na obrázok

Viac informácií

Náhrada TIGU laserem ve výrobě trubek

TriboTechnika 4/2013

Společnosti autorů spolupracují při stavbě linek pro výrobu podélně svařovaných ocelových trubek nebo profilů. Laserová technologie svařování má v této oblasti mnoho výhod, které ekonomicky i technologicky umožňují převažují nad stávajícími technologiemi svařování.

Viac informácií

Mazaná kluzná ložiska v extrémních podmínkách

TriboTechnika 4/2013

Většina zařízení, používaných ve stavebnictví (bagry, rypadla, nakladače) a v zemědělství, je vystavovaná náročným pracovním podmínkám, vyplývajícím z agresivního prostředí a rovněž z narůstajících nároků zákazníků v parametrech produktivity a efektivnosti. Vysokému dynamickému zatížení jsou vystavované zvláště určité mechanické spoje, tvořené sestavami hřídel / kluzné ložisko (většinou pod oscilačním pohybem), a to při rázovém namáhání a v otěrovém a korozivním prostředí.

Viac informácií

18. medzinárodná konferencia Corrosion of underground structures

TriboTechnika 4/2013

V dňoch 23. a 24. mája 2013 sa konala už 18. medzinárodná konferencia organizovaná v spolupráci Hutníckej fakulty Technickej univerzity v Košiciach, SPP - distribúcie a.s., Slovenského plynárenského a naftového zväzu a Slovenskej spoločnosti pre povrchové úpravy (SSPÚ). Konferencia sa konala v kongresových priestoroch Univerzitnej knižnice a súčasne prebiehala jej výstavná časť. Bolo veľkou cťou pre organizátorov, že mohli privítať syna slávneho koróznika Antoine Pourbaixa z Belgicka (CEBELCOR), ktorý pokračuje v otcových šľapajach.

Viac informácií

Národné fórum údržby 2013

TriboTechnika 4/2013

Koniec mája a hotel Patria na Štrbskom Plese sa pre údržbársku obec na Slovensku už 14 rokov spája s konferenciou „Národné fórum údržby", ktorú organizuje Slovenská spoločnosť údržby (SSU). Za toto obdobie si podujatie dokázalo vybudovať pevnú pozíciu a každý rok sústreďuje na jedno miesto ľudí, ktorí majú čo povedať k problematike údržby. Stalo sa vrcholovým stretnutím odborníkov z oblasti údržby predovšetkým zo Slovenska, ale aj z viacerých zahraničných štátov.

Viac informácií

Tangenciálne upínané doštičky - Jedinečné riešenie pre ťažký priemysel

TriboTechnika 4/2013

V odvetviach ťažkého priemyslu, ako je stavba lodí, železničný a energetický priemysel, ale aj pri výrobe veľkorozmerných prevodových súčastí a iných nadrozmerných komponentov, sa nezaobídeme bez využitia špeciálneho jednoúčelového náradia. Optimalizovaný tvar náradia a nástrojov je dôležitou prioritou na dosiahnutie vysokej výkonnosti v obrábaní a zníženia celkových nákladov.

Viac informácií

Možnosti kyselinovej rafinácie pri regenerácii opotrebovaných olejov

TriboTechnika 4/2013

Technologický postup kyselinovej rafinácie bol v minulosti s obľubou používaný na rafináciu olejových destilátov zo spracovania ropy, ako aj opotrebovaných mazacích olejov. Postupne začala byť vytláčaná modernejšími, efektívnejšími a účinnejšími rafinačnými postupmi selektívnej rafinácie chemickými činidlami a katalytickej hydrogenácie. Nevýhodou kyselinovej rafinácie v porovnaní s týmito procesmi je tvorba kyselinových smôl, ktoré sú klasifikované ako nebezpečný odpad.  Na druhej strane je kyselinová rafinácia vhodná svojou flexibilitou výkonu a kvality najmä pre nízkokapacitné prevádzky a v prípade vyriešenia problematiky úpravy a zhodnotenia kyselinových smôl je možné jej opätovné uplatnenie v procese regenerácie opotrebovaných olejov.

Viac informácií

TriboTechnika 4/2019

TriboTechnika_4_2019 by TechPark Vydavatelstvo on Scribd